LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login

SKLEP I SERWIS ROWEROWY
tel. 17 859 24 38

Rzeszów,  ul. Podwisłocze 10A
457

Rower na Komunię?- Świetny pomysł.

Zbliża się sezon Pierwszych Komunii niosąc ze sobą dylematy jaki prezent wybrać dla dziecka z tej okazji. Lista prezentów komunijnych jest długa i ostatnio coraz więcej na niej elektroniki, jednak tradycyjnie królują na niej rowery. Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla dziecka.porady3


Obecnie dzieci przystępują do komunii w trzeciej klasie szkoły podstawowej, 9-10lat (w zależności czy rozpoczęły szkołę jako sześcio czy siedmiolatki). Dzieci w tym wieku mierzą około 120-140 cm i będzie dla nich najbardziej odpowiedni rower o kołach wielkości 24" (rama powinna mieć rozmiar: 13", 14"). Rower o kołach 26" można wybrać, jeśli dziecko jest wyższe niż rówieśnicy (mierzy 150 cm albo więcej). Szczególnie w tym przypadku zwróćmy uwagę na rozmiar ramy, powinna mieć najmniejsze rozmiary (XS - 14", S - 15"). Jeśli przeciwnie dziecko jest drobne i niższe od dzieci w swoim wieku, a jego wzrost nie przekracza 120 cm, wtedy najodpowiedniejszy będzie mniejszy rower, na kołach 20" (rama wielkości: 11", 12", 13"). 

Modeli tzw. rowerów komunijnych jest bardzo dużo. Można wybierać wśród tych przeznaczonych do jazdy w terenie, w mieście czy trekkingowych i crossowych. Przy wyborze wróćmy uwagę na konstrukcje ramy oraz jej wagę. Im lżejszy rower tym dziecku będzie  łatwiej jeździć. Rower musi podobać się dziecku, dlatego dobrym pomysłem jest zabranie dziecka do sklepu rowerowego aby przedstawiło swoje oczekiwania i marzenia. Będzie wtedy również możliwość przymierzenia roweru i dobrania go idealnie do potrzeb dziecka. Warto aby rower miał przerzutki, dziecko będzie nabierać wprawy w ich używaniu co wyrobi u niego dobre nawyki na przyszłość. W przypadku przerzutek, mamy do wyboru dwa rodzaje manetek: cynglowe – przełożenia za pomocą palców: wskazującego i kciuka oraz obrotowe – przełożenia za pomocą przekręcania rączki. Wybierzmy takie, które bardziej odpowiada dziecku. Dzieci zwykle jeżdżą dość żywiołowo dlatego przydadzą się błotniki a także nóżka dzięki której rower można postawić. Postawmy na bezpieczeństwo -   jeśli dziecko nie ma jeszcze kasku, koniecznie kupmy mu go w komplecie z rowerem.

Zapraszamy do naszego sklepu w Rzeszowie ul. Podwisłocze 10A. Posiadamy szeroką gamę rowerów komunijnych w aktakcyjnych cenach i profesjonalnie pomożemy Ci w wyborze!

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

 Według statystyk w Polsce co 7 minut ginie rower, a wykrywalność kradzieży jest niestety wciąż bardzo niska.  Poniżej kilka porad jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą.


Nie ma idealnego zabezpieczenia, które uchroniłoby nas w stu procentach, jednak można zrobić wiele aby zniechęcić złodzieja.porady2

  • Zabezpieczenie mechaniczne – podstawowy sposób zabezpieczenia roweru. Warto zainwestować w takie, których złodziej nie przetnie w kilka sekund. Najtańsze linki nie są dla złodziei żadnym wyzwaniem, a większość skradzionych rowerów zabezpieczona była właśnie takim zapięciem. Polecamy zainwestować w droższe zabezpieczenia, które trudniej jest przeciąć i które działają na złodziei odstraszająco. Najlepsze zabezpieczenia to U-locki, solidnne specjalne łańcuchy oraz markowe zapięcia składane. Pamiętajmy o tym by zawsze przypinać rower nawet w sytuacji kiedy tylko na chwilę tracimy go z oczu – około 30% kradzieży zdarza się okazjonalnie. Zwracajmy uwagę do jakich elementów przypinamy rower -  najlepsze zapięcia nie pomogą gdy przypniemy rower do nieodpowiednich elementów. Czasem łatwiej przeciąć element do którego mocujemy rower niż samo zapięcie.
  • Znakowanie – wprawdzie nie jest to działanie mające na celu ochronę przed kradzieżą, ale dzięki temu zabiegowi rower będzie można łatwiej odnaleźć po kradzieży. Polega na naniesieniu na ramę dodatkowego niezmywalnego kodu widocznego jedynie w ultrafiolecie oraz wpisowi do specjalnego rejestru, dzięki któremu rower zostaje przypisany do właściciela.

W środy w godz. 15.00 - 18.00 osoby zameldowane w Rzeszowie chcące oznakować swój rower zapraszamy do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Ofiar Katynia 1 w Rzeszowie.
Rezerwacja terminu pod numerem telefonu: 178754670
szczegóły sprawdź tutaj

  • Spisanie numeru ramy – pamiętajmy aby zapisać sobie numer seryjny roweru i zachować wraz z dowodem zakupu. Będzie nam łatwiej udowodnić, że odnaleziony rower jest naszą własnością. Warto również zrobić zdjęcia roweru oraz spisać wszystkie części, które jesteśmy w stanie zidentyfikować.

Co zrobić jeśli skradziono nam rower?

  • Zgłoszenie na policję – warto zgłosić Policji kradzież, mimo iż panuje powszechne przekonanie że rower i tak się nie znajdzie. Jednak w razie rozbicia tzw. dziupli rowerowej, jest szansa na odzyskanie roweru.
  • Szukanie na własną rękę – warto poświecić trochę czasu na sprawdzenie okolicznych giełd i targowisk także lombardów, tam w pierwszej kolejności najczęściej trafiają skradzione rowery. Należy monitorować serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne i to nie tylko w pierwszym okresie po kradzieży. Pomocą mogą służyć nam również portale społecznościowe gdzie warto zamieścić zdjęcie roweru z prośbą o pomoc w poszukiwaniu roweru. Istnieją również bazy skradzionych rowerów, warto dodać tam również informację o kradzieży

 

 

 

 

LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login