LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login

SKLEP I SERWIS ROWEROWY
tel. 17 859 24 38

Rzeszów,  ul. Podwisłocze 10A
457

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

 Według statystyk w Polsce co 7 minut ginie rower, a wykrywalność kradzieży jest niestety wciąż bardzo niska.  Poniżej kilka porad jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą.


Nie ma idealnego zabezpieczenia, które uchroniłoby nas w stu procentach, jednak można zrobić wiele aby zniechęcić złodzieja.porady2

  • Zabezpieczenie mechaniczne – podstawowy sposób zabezpieczenia roweru. Warto zainwestować w takie, których złodziej nie przetnie w kilka sekund. Najtańsze linki nie są dla złodziei żadnym wyzwaniem, a większość skradzionych rowerów zabezpieczona była właśnie takim zapięciem. Polecamy zainwestować w droższe zabezpieczenia, które trudniej jest przeciąć i które działają na złodziei odstraszająco. Najlepsze zabezpieczenia to U-locki, solidnne specjalne łańcuchy oraz markowe zapięcia składane. Pamiętajmy o tym by zawsze przypinać rower nawet w sytuacji kiedy tylko na chwilę tracimy go z oczu – około 30% kradzieży zdarza się okazjonalnie. Zwracajmy uwagę do jakich elementów przypinamy rower -  najlepsze zapięcia nie pomogą gdy przypniemy rower do nieodpowiednich elementów. Czasem łatwiej przeciąć element do którego mocujemy rower niż samo zapięcie.
  • Znakowanie – wprawdzie nie jest to działanie mające na celu ochronę przed kradzieżą, ale dzięki temu zabiegowi rower będzie można łatwiej odnaleźć po kradzieży. Polega na naniesieniu na ramę dodatkowego niezmywalnego kodu widocznego jedynie w ultrafiolecie oraz wpisowi do specjalnego rejestru, dzięki któremu rower zostaje przypisany do właściciela.

W środy w godz. 15.00 - 18.00 osoby zameldowane w Rzeszowie chcące oznakować swój rower zapraszamy do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Ofiar Katynia 1 w Rzeszowie.
Rezerwacja terminu pod numerem telefonu: 178754670
szczegóły sprawdź tutaj

  • Spisanie numeru ramy – pamiętajmy aby zapisać sobie numer seryjny roweru i zachować wraz z dowodem zakupu. Będzie nam łatwiej udowodnić, że odnaleziony rower jest naszą własnością. Warto również zrobić zdjęcia roweru oraz spisać wszystkie części, które jesteśmy w stanie zidentyfikować.

Co zrobić jeśli skradziono nam rower?

  • Zgłoszenie na policję – warto zgłosić Policji kradzież, mimo iż panuje powszechne przekonanie że rower i tak się nie znajdzie. Jednak w razie rozbicia tzw. dziupli rowerowej, jest szansa na odzyskanie roweru.
  • Szukanie na własną rękę – warto poświecić trochę czasu na sprawdzenie okolicznych giełd i targowisk także lombardów, tam w pierwszej kolejności najczęściej trafiają skradzione rowery. Należy monitorować serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne i to nie tylko w pierwszym okresie po kradzieży. Pomocą mogą służyć nam również portale społecznościowe gdzie warto zamieścić zdjęcie roweru z prośbą o pomoc w poszukiwaniu roweru. Istnieją również bazy skradzionych rowerów, warto dodać tam również informację o kradzieży

 

 

 

 

LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login