LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login

SKLEP I SERWIS ROWEROWY
tel. 17 859 24 38

Rzeszów,  ul. Podwisłocze 10A
457

Rower na Komunię?- Świetny pomysł.

Zbliża się sezon Pierwszych Komunii niosąc ze sobą dylematy jaki prezent wybrać dla dziecka z tej okazji. Lista prezentów komunijnych jest długa i ostatnio coraz więcej na niej elektroniki, jednak tradycyjnie królują na niej rowery. Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla dziecka.porady3


Obecnie dzieci przystępują do komunii w trzeciej klasie szkoły podstawowej, 9-10lat (w zależności czy rozpoczęły szkołę jako sześcio czy siedmiolatki). Dzieci w tym wieku mierzą około 120-140 cm i będzie dla nich najbardziej odpowiedni rower o kołach wielkości 24" (rama powinna mieć rozmiar: 13", 14"). Rower o kołach 26" można wybrać, jeśli dziecko jest wyższe niż rówieśnicy (mierzy 150 cm albo więcej). Szczególnie w tym przypadku zwróćmy uwagę na rozmiar ramy, powinna mieć najmniejsze rozmiary (XS - 14", S - 15"). Jeśli przeciwnie dziecko jest drobne i niższe od dzieci w swoim wieku, a jego wzrost nie przekracza 120 cm, wtedy najodpowiedniejszy będzie mniejszy rower, na kołach 20" (rama wielkości: 11", 12", 13"). 

Modeli tzw. rowerów komunijnych jest bardzo dużo. Można wybierać wśród tych przeznaczonych do jazdy w terenie, w mieście czy trekkingowych i crossowych. Przy wyborze wróćmy uwagę na konstrukcje ramy oraz jej wagę. Im lżejszy rower tym dziecku będzie  łatwiej jeździć. Rower musi podobać się dziecku, dlatego dobrym pomysłem jest zabranie dziecka do sklepu rowerowego aby przedstawiło swoje oczekiwania i marzenia. Będzie wtedy również możliwość przymierzenia roweru i dobrania go idealnie do potrzeb dziecka. Warto aby rower miał przerzutki, dziecko będzie nabierać wprawy w ich używaniu co wyrobi u niego dobre nawyki na przyszłość. W przypadku przerzutek, mamy do wyboru dwa rodzaje manetek: cynglowe – przełożenia za pomocą palców: wskazującego i kciuka oraz obrotowe – przełożenia za pomocą przekręcania rączki. Wybierzmy takie, które bardziej odpowiada dziecku. Dzieci zwykle jeżdżą dość żywiołowo dlatego przydadzą się błotniki a także nóżka dzięki której rower można postawić. Postawmy na bezpieczeństwo -   jeśli dziecko nie ma jeszcze kasku, koniecznie kupmy mu go w komplecie z rowerem.

Zapraszamy do naszego sklepu w Rzeszowie ul. Podwisłocze 10A. Posiadamy szeroką gamę rowerów komunijnych w aktakcyjnych cenach i profesjonalnie pomożemy Ci w wyborze!

LOGIN
www.netica.pl
Login
Hasło

Odzyskaj hasło              Odzyskaj login